Uudised

Vanemad uudised

Saabuva Tartu laulupeo logo on valitud

Pressiteade 5.08.2008

Möödunud nädalal lõppes Tartu 2009. a laulupeo logokonkurss. Konkursile laekus rohkesti töid: osales 29 autorit, erinevaid kavandeid oli kokku üle 60.


4. augustil valis Tartu Laulupeo kunstiline komisjon koostöös peo kujunduskunstnikega laulupeo logo. Kavandite hulgast jäi sõelale
kümmekond tööd, mille hulgast lõpliku otsuse tegi komisjon kinnise hääletuse teel.
Võidutöö (pildil) autoriks on Margus Mekk, kes oma töö kirjelduses ütleb muuhulgas järgmist: "... laulupeo logo on teatud sümbolite kasutamine oma ajastu graafilist stiili kasutades. Miksituna ühtsesse tervikusse moodustub visuaal, mis on ühtaegu nii traditsiooniline kui uudne." Võidutöö on sümbioos nii vanast kui uuest minimaalse rõhuga tänapäevasusele.
Äramärkimist pälvisid kolm logokavandit, mille autoriteks on Liina Kullerkupp, Andres Oreškin ja Einike Leppik. Kokkuleppe saavutamisel autoritega plaanitakse kasutada neist kahte tööd ka laulupeo kujunduses.
Auhinnafond otsustati jagada järgmiselt: võidutöö 10 000 krooni, äramärgitud tööd ´a 3000 krooni. Auhinnafondiks kasutatakse raha Tartu Kultuurkapitali juures olevast Tartu laulu-ja tantsupeo sihtkapitali annetustest.

Tartu Laulupidu toimub 13. juunil 2009. aastal. Peol osaleb prognoositavalt üle 5000 laulja, tantsija ja pillimehe Tartu linnast ja maakonnast, lisaks oodatakse peole ka külaliskollektiive. Tartu laulupidu rõhutab tartukesksust nii repertuaari valikus kui lavastuses. Peo märksõnadeks on traditsioonid ja põlvkondade side põimudes tulevikku vaatamise, nooruslikkuse ja uudsusega.