Uudised

Laulupeoks rahvarõivad korda!

Pressiteade 23. aprill 2009

ERMi konservaatorid aitavad laulupeoks rahvarõivad korda teha.
Kolmel päeval, 25. aprillil, 9. ja 23. mail on kõigil huvilistel võimalus kuulata Eesti Rahva Muuseumi konservaatorite nõuandeid ja ülevaateid rahvarõivaste hoolduse, puhastamise ja parandamise kohta ning nende abiga kohendada oma rahvariideid laulupeole minekuks. Osalejatel palutakse ette valmistada küsimused ja võimalusel probleemne ese kaasa võtta.
Rahvarõivatoad ja teemad:
25. aprillil kl 11–14 „Teeme rahvarõivad laulupeoks korda 1. Vööd ja pandlad“. Praktilised nõuanded ERMi konservaatoritelt. Esimese töötoa teemaks on vööd, pandlad ja pastlad nende puhastamine ja hooldus. Nõu annavad ERMi konservaatorid Enno Rennit, Rein Olli ja Ülle Vahar.
9. mail kl 11–14 „Teeme rahvarõivad laulupeoks korda 2 . Seelikud ja kuued, särgid, pluusid,
pitsid ja tikandid“
23.mail kl 11–14 „Teeme rahvarõivad laulupeoks korda 3. Särgid, pluusid, pitsid ja tikandid“.
Teise töötoa teemadeks on seelikute, ülekuubede puhastamine; villase kanga (koiaukude) parandamine, pressimine jne (ülevaade sobilikest puhastusvahenditest ja töövõtetest, seelikute pesemiseks ettevalmistamine), linase riidega ümber käimine, hallitusplekid, „roosteplekid“, rebenenud õmblused, peen paikamine jms (ülevaade sobilikest puhastusvahenditest ja nippidest, kuidas tikitud osi kaitsta), pitside ja tikandite parandamine, taastamine, tärgeldamine (ülevaade sobivatest materjalidest).
Lisainformatsioon ja registreerimine telefonil: 735 0445
Lisaks rahvarõivatubadele korraldab Eesti Rahva Muuseum koostöös Tartu Laulupeoga 2009 laulupeole eelnevalt ERMis filmiõhtuid. Nädal enne laulupidu näidatakse ERMi näitusemajas (J. Kuperjanovi 9) Eesti arhiivides olevaid klippe Tartu varasematest laulupidudest.

Liisi Toom
Eesti Rahva Muuseum
Kommunikatsioonijuht
Tel: 735 0448