Publikule

Tartu laulupeo üldinfo

Tartu laulupidu toimub 13. juunil 2009 algusega kell 19.00 Tartu lauluväljakul. Juubelipidu tuleb suurejooneliselt tähistada - esimesest, samuti Tartus toimunud peost möödub 140 aastat. Peol osaleb kokku ligi 8000 lauljat, tantsijat ja pillimängijat. Lisaks Tartu ja Tartumaa kollektiividele osalevad koorid ka Harjumaalt, Pärnumaalt, Jõgevamaalt, Lääne- ja Ida-Virumaalt ning puhkpilliorkestrid üle Eesti. Esmakordselt Eesti laulupidude ajaloos osalevad peol noorimad –  lasteaedade mudilased. 
Ettekandmisele tulevad nii juba tuntud teosed kui ka uued, laulupeol veel senikuulmata laulud. Peo repertuaaris olevatest paladest pooled erinevad üldlaulupeo repertuaarist. Peo patrooniks on  peaminister Andrus Ansip. 
 

Pidu iseloomustavateks märksõnadeks on traditsioonide hoidmine ja põlvkondade side, samas aga ka innovaatilisus ning tulevikku vaatamine. Tartu Laulupidu peaks olema ja jääma Tartu üheks visiitkaardiks, mis väljendab soovi ja tahet siduda erinevaid põlvkondi. Pidu peab looma uusi unustamatuid hetki järgmistele põlvedele meenutamiseks.

 

Peo eel ilmub trükist raamat Tartumaa laulupidude ajaloost ning avatakse näitus Tartu Laulupeomuuseumis. Laulupeo eelõhtul, 12. juunil toimub laulupidude ajaloos olulises paigas - Maarja kiriku hoones - kontsert Vanemuise Sümfooniaorkestri ja valikkooride osavõtul. Kogu peoeelsel nädalal saab nautida erinevaid ülesastumisi Tartu erinevais kontserdipaigus (vt eelkontserdid), peole järgneb simman Raekoja platsil.