Uudised

Tartu laulupeo toetusleping Kaleviga sõlmitakse uues kommipoes

Pressiteade 8.juuni 2009

Teisipäeval, 9. juunil allkirjastavad Tartu linnapea Urmas Kruuse ja AS Kalev Chocolate Factory juhatuse esimees Kati Kusmin koostöölepingu Tartu laulupeo toetuseks. Sündmusega avatakse ühtlasi ka Kalevi uus kommipood Tartus, aadressil Poe 1/Küüni 4.

Kalev Chocolate Factory juhatuse esimehe Kati Kusmini sõnul on Kalevil suur au olla tänavuse Tartu laulupeo toetajaks. „Kalevi kui eestimaalaste seas tuntuima ettevõtte missiooni üheks osaks on toetada ettevõtmisi, mis täidavad olulist rolli meie rahvustunde ja -kultuuri edasikandmisel. Tartul, meie laulupidude sünnilinnal, on Eesti kujunemisloos kahtlemata väga oluline koht,“ ütles Kusmin.
Tartu linnapea Urmas Kruuse hinnangul on Tartu laulupidu omale Kalevi šokolaadivabriku näol leidnud väärilise partneri. „Kui panna kokku 140 aastat laulupidude traditsiooni hoidmist ja 203 aastat kogemust šokolaadi valmistamisel, saab sellest kokku tulla vaid väga magus ja heakõlaline koostöö,“ ütles Kruuse. Tema sõnul tähistab ühist ettevõtmist ka Tartu laulupeol ettekandmisele tulev „Kommilaul“ mudilaskooride esituses.
 
Kalev Chocolate Factory ja Tartu linna vahelise koostöö leping sõlmitakse 9. juunil Tartu uues kommipoes. Samal päeval kell 12.00 avatakse kauplus esmakordselt ka linnarahvale. Sündmuse puhul on kommipoe juures avatud lastetelk, kus saab koos maskottidega värvida martsipani, mängida lauamänge ning teha muud põnevat.
AS Kalev Chocolate Factory põhitegevuseks on šokolaadikondiitri- ja suhkrukondiitritoodete tootmine ning šokolaadi-, suhkru- ja jahukondiitritoodete müük. Peamisteks välisturgudeks on Balti riigid, Skandinaaviamaad ning Venemaa.