Uudised

Tartu laulupeoks ilmub album Tartumaa laulupidudest

Pressiteade 04.03.2009

Tänavu 13. juunil toimuvaks Tartu laulupeoks antakse välja "Tartumaa laulupidude album", mille autoriks on Juhani Püttsepp ja kujundajaks Maarja Roosi. Raamatu väljaandmist on võimalik toetada annetustega, samuti on alanud albumi ettetellimine.

Raamatu autor Juhani Püttsepp ütleb: „Tartu laulupidude raamat kõneleb piduliku albumi vormis möödunud Tartumaa pidudest ja laulupeo juurtest valmistades ette 2009. aasta pidu. Püüame albumis rajada sildu möödunu ja tänase vahel, heidame pilgu nii tänastele kui ka kunagistele eestvedajatele. Tegelikult võiks see album olla ka nagu üks laul, oma kulgemise ja nootidega, eelkõige tervik ja kunstiteos, mitte pelgalt materjalikogu või info hankimise koht. Üks vana laul, mida me nüüd uuesti ja rõõmsalt laulame“.
 

Albumis on ka ingliskeelne põgus kokkuvõte, seega sobib see ka väärikaks kingituseks külalistele. Raamatus on ka nimekiri senistest Tartumaa pidudest ning kõigist tänavuse peo osavõtjatest. Raamatus on 144 lehekülge, neil kõigil mängib lisaks tekstile olulist osa huvitav kujundus.

Raamat ilmub suuresti Tartu Kultuurkapitali juurde loodud Tartu laulu- ja tantsupeo sihtkapitali toel. Tänaseks on lisaks Tartu linnale teinud annetusi mitmed Tartumaa vallad, samuti on kogutud pisut raha Kultuurkapitali korjanduskasti kontsertidel (korjanduskasti laenamiseks palutakse kultuurkapitaliga ühendust võtta).

Laulupeo albumi toetuseks on võimalik annetada: SA Tartu Kultuurkapital SEB a/a 10102052050006 märgusõna „Tartu laulupidu“ all. Tartu Kultuurkapital sõlmib annetajaga lepingu ettevõtte raamatupidamise jaoks. Suuremad annetajad märgitakse raamatusse (juriidilised isikud alates 5000kroonisest annetusest, füüsilised isikud alates 500kroonisest annetusest). Kõik annetajad nimetatakse ära ka Tartu laulupeo kodulehel (https://2009.tartulaulupidu.ee) ning Tartu kultuurkapitali kodulehel (http://www.kultuurkapital.ee)

Laulupeo raamatut „Tartumaa laulupidude album“ on võimalik ette tellida. Ühe raamatu ettetellimise hind on 250 krooni (prognoositav hind kaupluses 375 krooni). Laulupeoraamatu ettetellimine kestab 15. aprillini. Raamatu ettetellimise ülekandeid saab teha SA Tartu Kultuurkapital SEB a/a 10102052050006 märgusõna „Tartu laulupeo raamat“ all, sel juhul ootame lisas olevat tellijate nimekirja e-posti aadressile [email protected]. Samuti saab ettetellimisnimekirju koos rahaga tuua Tartu Kultuurkapitali büroosse Raekoja plats 8 tööpäeviti kell 9-17.

Lisainfo: Ülle Koppel, Tartu Kultuurkapitali juhataja, tel 744 1500, [email protected]
Kristel Tannik, Tartu laulupeo direktor, tel 5340 8873, [email protected]

Raamatu autor: Juhani Püttsepp, tel 5159644, [email protected]
https://2009.tartulaulupidu.ee/


Lilian Lukka
Tartu Linnavalitsuse avalike suhete osakond
teabeteenistuse juhataja
736 1212, 516 4592