Uudised

Kutsume üles kujundama Tartu laulupeo rongkäiku

Laulupeo rongkäigu pea ja erinevate kooriliikide siltide kujundus tuleb laulupeo kujundusmeeskonna poolt. Rongkäigusisesel kujundamisel loodame suuresti peoliste eneste leidlikkusele ja heale fantaasiale.
Tänavune laulupeotuli süüdatakse 13. juunil kell 17.15 traditsiooniliselt laulupeo kivi juures. Tuli koos saatjatega liigub seejärel mälestusküünalde süütamiseks Tartu Laulupeomuuseumi juurde Jaama tänaval, mis on ühtlasi Vanemuise Seltsi esimeseks asupaigaks. Rongkäiguliste rivistumine toimub sel aastal Pepleri, Vanemuise ja Kuperjanovi tänavates. Rongkäigu pea alustab liikumist laulupeo ajalolls olulist rolli mänginud Maarja kiriku hoone eest, kus süüdatakse samuti mälestusküünlad.
Rongkäik läbib järgmisi tänavaid: Vallikraavi - K.E.v. Baeri -Jakobi - Kreutzwaldi - Tuglase -Lauluväljak. Laulupeo rongkäigu trassi pikkus on 2,5 km ja aega kulub selleks ca 45 minutit.
Rongkäigu peakorraldaja on Jüri Kulasalu ( tel 5253 017)
NB!
Tuletame ühtlasi meelde, et käimas on Tartu laulupeo meenete ja särkide tellimine. Kahtlemata annab ka peoga seonduvate särkide, kottide, märkide jne kasutamine meile võimaluse kogeda ühtsust ning kaunid välja näha! Tellimusi võtame vastu kollektiivide kaupa kuni 30. aprillini. Näidised ja tellimine kodulehel.

Kohtumiseni 13. juunil Tartu laulupeo rongkäigus!